سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درباره
انوارالهدایه[34]

سلام به همه رفقا من محمد ورود شما رو به این وب خوش آمد میگم.به خاطر مشکلی که برای قالب پیش اومده بود معذرت میخوام، قالب رو عوض کردم البته به صورت موقت تا برطرف شدن نهایی مشکل.التماس دعا
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
دانشنامه سوره ها
سوره قرآن
کاربردیابر برچسب ها

بعضی اوقات انسان حرفهایی میزند که از گفتن آن پشیمان میشود و مدام دست میگزد که چرا این حرف را زدم؟گاهی هم اینطور نیست اما هزار بار بعد آن تاسف میخورد که چرا به شکل دیگری این حرف خود را نزدم تا شاید کمتر از آن سوءاستفاده میشد و یا منظورم بهتر فهمانده میشد. امروزه سطح جامعه خواه نا خواه بالا آمده و با توجه به این گرانی ها و مشکلاتی که برای مردم بوجود آمده باز با ده پانزده سال پیش قابل مقایسه نیست این برای همه مشهود است مثلا.....

ادامه مطلب...


موضوع :


من شخصا ازاون دسته از آدما هستم که از انحراف جامعه ویا شنیدن خبرهای سیاسی که مخالف اسلام یا منافع کشور باشه بشدت عصبانی و ناراحت میشم و حتی ممکنه رفتار انفعالی هم داشته باشم اما تو مسایل علمی پیرو تام دلیل هستم هرآنچه که زیر مجموعه تقلید باشه پیرو مرجع خود و هرآنچه که از تقلید خارج باشد مقنع ترین دلیل را برای خود بر میگزینم و ابایی از تغییر عقیده خود ندارم فلذا سعیم بر اینه که همیشه برای هر چیزی دلیل داشته باشیم نه با چند جمله زیبا همه چیزم را به پای عقیده ای نا معلوم ببازم. با این مقدمه کنایه ای به مطلب ذیل میپردازم.

ادامه مطلب...


موضوع :


بعضی وقتا از خودم خجالت میکشم.بعد اینکه سالها دارم درس میخونم از هر دری مطالعه میکنم ولی هنوز به اندازه عامترن و اُمیترین افراد اطرافم هم اعتقاد به خدا ندارم واقعا این همه درس و کتاب و مطالعه و بحث و.... آخرش نتیجش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعضی وقتا یه کتاب قطور رو میخونی و حتی واو به واوشم میفهمی اما مصداق آیه شریفه میشی؟؟؟؟؟؟اما اونورتر ممکنه یکی باشه که اون کتابرو اصلا نتونه بخونه ولی کاملا همشو بلد باشه و عمل کنه««ما خیلی عقبیم آقا خیلی»».

چند روز پیش رفتم صف نونوایی که نون بگیرم سخت مشغول اس دادن و زنگ زدن برای جور کردن یه وام بودم یه پیر مردی که یه چند دقیقه قبل من با سرعت از کنارش رد شده بودم از دور لنگان لنگان اومد و یه جوری که نگاش بین من و پشت سریم گیر کرده بود گفت:من زودتر اومدم یا شما؟من مونده بودم که چی بگم آخه من رسیدم و بعد اینکه یه چند نفر اومدن پشت سر من اون رسید تا من تو این فکر بودم دیدم یه پسره با تیپ سوسولی موهای عجیب غریب و ریشه نداشته ی نا فرم گفت:پدر جان شما زودتر اومدی بی جلوی من وایسا. کپ کردم آخه همه دیدند که حد اقل چهار نفر جلو تر از اون اومدن ولی برای اینکه زودتر نونشو بگیره و دلش نشکنه بش گفت شما زودتر اومدی جالب اینه که هیچ کیم اعتراض نکرد.من هنوز تو شوک این بودم و تو فکر اینکه آفرین به این پسره و خاک به سر من پر مدعا که تا من بیام و تصمیم بگیرم مردم ازم جلو زدن..... یه دفه دیدم این پیر مرده آقا سید روحانی که جلو من بودو خطاب قرار داد و گفت حاج آقا، آقا(امام زمان علیه السلام) کی میاد؟ حاج آقام جواب داد:انشاءالله میاد شما دعا کن که بیاد.پیر مرده جواب داد:شما پسر حضرت زهرایید(سلام الله علیها)شما دعاکنید زودتر مشکلات حل میشه و آقا میاد. بعدش همون جا سر جاش نشست و از تو جیبش یه تسبیح در آورد و شروع به صلوات فرستادن کرد تا نوبتش بیاد.من خیلی تو خودم فرو رفتم و فکر کردم دیدم ما کجا و مردم کجا مردم به فکر چین و ما به فکر چی.

امروزم ماشینمو بردم تعمیرگاه فک نمیکردم زیاد طول بکشه و مشکل خاصی داشته باشه به همین خاطر لباس رسمی نپوشیدم ولی اونجا که رسیدم گفتن که تا شب کار داره و فلان مقدار خرجش میشه منم ناچار گذاشتمو اومدم وچند قدمی که از گاراژ داشتم میومدم بیرون تا بیام اینور خیابون و سوار ماشین بشم بیام خونه همش تو فکر جور کردن پول خرج ماشین بودم یه مدت که منتظر ماشین شدم یه پیکان جلو پام ایستاد سوار شدم اول مسیر بش گفتم که فلان مسیر میری گفت آره راه که افتاد دیدم لباسام مناسب نیست بش گفتم بی زحمت دربس برو تا دم در خونمون با خوشحالی گفت باشه ولی سه تومن میشه ها گفتم اشکال نداره بریم یه دفه انگار همه دنیارو بش داده باشی شروع به شکر خدا گفتن کرد اونم با چه آب و تابی انگشت اشارشو بوس میکردو میذاشت رو چشماش و از این جور کارا منم کاریش نداشتم تا اینکه خودش شروع به حرف زدن کرد: امروز میخواستم برم بچمو ثبت نام کنم سه تومن پول کم داشتم پیش خودم گفتم خدا میدونه که باید چقدر بچرخم تا این سه تومنو جور کنم اصلا فکر اینو نمیکردم که یه دربستی به پستم بخوره....... .بازم شرمنده خداشدم که منی که وقتی ترمز ببرمو شروع کنم از رزاق بودن خدا بگم کسی جلودارم نیست ولی............ .

یکی از استادامون میگفت:یه روز یه جایی سخنران جلسه ای من بودم که آقای حسن زاده وارد شدند بعد ادای احترام و... اجازه فرمدند که بحثمو ادامه بدم بعد از اتمام جلسه بهم گفتند:خوب حرف زدی آیا به آنچه که گفتی عملم میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 

راست گفتن که سواد رو از سیاهی گرفتن چون بد جوری رو قلبمونو سیاهی گرفته.

والسلام علی من اتبع الهدی موضوع :


گاهی برخی حرفهایی میزنند که خود هم به آن اعتقاد ندارند در عین حال هر استدلالی که برای رد نظرشان هم ارائه گردد قبول نمیکنند تا اینجای کار مسئله چندان مهم نیست زیرا همیشه چنین مواردی در تاریخ بوده و هست اما آنچه که بسیار گران می آید سعی بر همراه کردن اقشار مختلف جامعه با خود است و آن هم به هر قیمتی.

ادامه مطلب...


موضوع :


ممکنه که همه در مورد روایاتی که در مزمت قوم ««کرد»» وارد شده چیزهایی شنیده باشید و این سؤال برایتان مطرح شدهباشد که آیا این روایات صحیح اند یا خیر بماند که برخی از این روایات(غیرصحیح) برای اهداف شوم خود استفاده میکنند و سعی بر جدا کردن این قوم غیور از صف اسلام دارند در این نوشته سعی بر این است که بطور کاملا خلاصه به این مطلب بپردازیم

ادامه مطلب...


موضوع :


این مطلب رو سعی کردم که به چند سوال شرعی اختصاص بدم سعیم بر اینه که سوالای شرعی رو که اینجا میذارم مسایلی باشه که در عین اینکه مهمند ولی به هر دلیل کمتر مورد توجه قرار میگیرن اگه از این بخش استقبال بشه به امید خدا ادامه میدم.ذکر چند نکته ضروریه که من اینجا سعیم بر اینکه فتواهای مورد اتفاق فقهارو بذارم اگه مطلبی اختلافی بود سعی بر اینه که اسم مرجع رو بیارم.مطالب در موضوعات مختلف دسته بندی شده.

ادامه مطلب...


موضوع :


متاسفانه مناظره فرهنگی بین کاندیداهای ریاست جمهوری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درعین اینکه مفصلا به بحث فرهنگ در جامعه پرداخت به همان مقدار هم به ستون دین بی محلی کرد  جای تعجب از برخی کاندیداها است که آنها در جلسات خارجی شرط میکردند در صورت تلاقی بحث با نماز جلسه را ترک کنند و به نماز اول وقت برسند اما امروز بدون توجه به این مطلب و به راحتی روی صندلی تکیه داده و به فکر برنامه ریزی برای صندلی بزرگتری بودند تنها می توانم تاسف بخورم که هشت نفر مورد تایید شورای نگهبان چرا به نماز اول وقت بی اعتنایی کردند. یعنی اینقدر این صندلی مهم است  یقینا هر کدام از اینها به خاطر نماز بحث را ترک میکرد تاثیرش از هر حرفی برای فرهنگ سازی بیشتر بود به قول یکی از منبریان معروف صدا و سیما سی سال است که میگویید فرهنگ سازی پس کی عمل میخواهید بکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

والسلام علی من اتبع الهدیموضوع :


امروز مصادف با رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران آیت الله العظمی رجاء الضعفا بعد ائمةالهدی ونور البصر الفقها ومحی سنت رسول الله(صل الله علیه وآله)حضرت امام روح الله ابن مصطفی الموسوی الخمینی رحمة الله الواسعة علیه و علی ابائه طاهرة است شاید تعجب کنید که چرا من تعابیر این چنینی به کار بردم اما باور کنید که من جانب احتیاط را گرفتم و اگر به تعابیر دقت کنید من هیچ تعبیر سخت فهم و به اصطلاح سفتی را نیاوردم همه حقیتی است همه فهم چه بسا و یقینا از اینها ایشان بالاترند.

ادامه مطلب...


موضوع :


مهمترین مسأله این روزها به ظاهر مسأله انتخاباته که مع الاسف با توجه به اهمیت این موضوع برای همه مشهوده که هنوز در جامعه اونقدر این مساله داغ نشده که باید یه تلنگری به مسؤلین زد وبعد به کاندیداها که توجه مردم رو به خودشون نتونستن جلب کنند وحتی نباید به مسؤلین قبلی که باعث دلسرد شدن مردم از حضور در انتخابات شدند را  استثنا کنیم. این روزها خبرها شایعات تهمتهاو غلوها و حتی دروغها گرم گرم است ولو در رسانه هایی که مخاطب خاص دارند. 

ادامه مطلب...


موضوع :


طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز